پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری
عدالت در آموزش و پرورش پیگیری می شود/ بودجه آموزش و پرورش کاهش پیدا نمی‌کند
 عدالت در آموزش و پرورش پیگیری می شود/ بودجه آموزش و پرورش کاهش پیدا نمی‌کند

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس گفت: حقوق معلمان باید به قدر کافی باشد تا این قشر به دنبال شغل دوم نباشند و با کم‌ترین دغدغه به کار خود ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ،محمد حسن آصفری در نشست بررسی مسائل آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار کرد:کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی برنامه‌ای مبنی بر کاهش بودجه آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۰ ندارد، طی ۸ ماه امسال، ۱۵۵ هزار میلیارد تومان از بودجه ۴۶۰ هزار تومانی دولت محقق نشده است.  

وی افزود: بنابراین هر اتفاقی که در بودجه سال ۱۴۰۰ رخ دهد، بودجه آموزش و پرورش کاهش پیدا نمی‌کند. زیرا آموزش و پرورش دستگاه درآمدزا نیست و بر این باور هستیم که بودجه این دستگاه آموزشی نیز باید افزایش پیدا کند و موضوع شفافیت بودجه در همه بخش‌ها و حوزه‌ها باید با دقت و وسواس و تخصصی پیگیری شود.

به گفته آصفری؛حدود ۱۷۰ هزار معلم به عنوان ماده ۲۸، حق التدریس، نهضتی، پیش دبستانی و یا با عناوین دیگر در کشور وجود دارد که تکلیف آنها هنوز مشخص نشده است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان درمجلس گفت: اعتقاد بر آن است که حقوق معلمان باید به قدر کافی باشد تا این قشر به دنبال شغل دوم نباشند و با کم‌ترین دغدغه به کار خود ادامه دهند. البته بحث عدالت در آموزش و پرورش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که باید مورد توجه قرار گیرد.

آصفری خاطرنشان کرد: البته در برخی مدارس غیردولتی معلمان با توانمندی بالا تدریس می‌کنند، اما از حقوق پایین برخوردارند و این در حالی است که برخی دیگر از حقوق بالاتر و درآمدهای خوبی خوردارند.

به گفته نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در بودجه سال آینده دولت تغییراتی ایجاد می‌شود و بحث تحقق آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. و کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی تصمیمی بر کاهش بودجه آموزش و پرورش برای سال آینده ندارد.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام