پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری در تذکر شفاهی
سرنوشت مبهم ۹ میلیارد یورو ارز اختصاصی برای واردات کالاهای اساسی/مشخص نیست این پول‌ها به چه کسانی داده شده است
سرنوشت مبهم ۹ میلیارد یورو ارز اختصاصی برای واردات کالاهای اساسی/مشخص نیست این پول‌ها به چه کسانی داده شده است

نماینده مردم اراک در مجلس با اشاره به آلوده بودن هوای حوزه انتخابیه خود به دلیل فعالیت کارخانه شازند از رئیس جمهور خواست به وعده‌های خود در خصوص این کارخانه عمل کند.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت،محمد حسن آصفری در نشست علنی امروز(چهار شنبه، 10 دی ماه( مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به رئیس جمهور گفت: شما 6 سال پیش به اراک آمده و در حضور عموم مردم اعلام کردید شیر نیروگاه مازوت شازند را می‌بندید اما متأسفانه این اتفاق رخ نداد. حال چند روزی است که مردم اراک از هوای بسیار آلوده‌ای که بخش اعظم آن ناشی از فعالیت نیروگاه شازند است، تنفس می‌کنند از این رو درخواست می‌کنم هر چه سریعتر به وعده خود در این خصوص عمل کنید.

نماینده مردم اراک و کمیجان و خنداب در مجلس در تذکری به رئیس قوه قضائیه با اشاره به گزارش روز گذشته رئیس دیوان محاسبات در خصوص تفریغ بودجه گفت: 14 میلیون و 800 میلیون یورو برای واردات کالا به برخی از شرکت‌ها پرداخت شده اما تاکنون کمتر از 6 میلیارد یوروی آن وارد شده و مشخص نیست این اجناس کالای اساسی و مورد نیاز مردم بوده یا خیر.

وی با اشاره به بلاتکلیفی 9 میلیارد یورو پولی که برای واردات کالاهای اساسی پرداخت شده است، تصریح کرد: مشخص نیست این پول‌ها به چه کسانی و برای واردات چه محصولاتی داده شده است و برای برگشت این پول به خزانه چه اقدامی انجام شده است.

آصفری در تذکری به رئیس بانک مرکزی افزود: متأسفانه بانک‌ها جان مردم را به لب آورده‌اند و با دریافت سودهای بسیار بالا از وام‌های بسیار اندک موجب نارضایتی و گلایه‌مندی مردم شده‌اند. مردم معترضند که چرا برخی افراد باید وام چند ده میلیاردی بگیرند و بانک‌ها بتوانند از افرادی که وام‌های کوچک 10 میلیونی می‌گیرند با اعمال فشار اموالشان را مصادره کنند از این رو درخواست دارم هر چه سریعتر به این موضوع رسیدگی کنید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در تذکر دیگری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد: به وعده‌های خودتان برای خرید کشمش مردم خنداب عمل کنید./


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام