پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری : تشکیل کمیسیون مشترک برای بررسی لایحه تجارت
تشکیل کمیسیون مشترک برای بررسی لایحه تجارت

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: بررسی لایحه تجارت نیاز به تشکیل کمیسیونی مشترک با حضور نمایندگان کمیسیون اقتصادی، اجتماعی و حقوقی دارد.

به گزارش گروه اقتصادی یکتاپرس، محمدحسن آصفری عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی درباره روند بررسی لایحه تجارت در مجلس گفت: ایرادات و انتقادات درستی به نحوه بررسی و تصویب برخی از ماده‌های لایحه تجارت در مجلس دهم وارد است. در حال حاضر فضای بسیار مثبتی در مجلس شکل گرفته و نسبت به طرح‌ها و لوایحی که لبه اقتصادی و کسب‌وکاری دارند، قرار شده وقت زیادی گذاشته شود.

وی ادامه داد: لایحه تجارت با سرعت زیاد و عجولانه در مجلس دهم تصویب شد. معتقدیم لایحه مذکور نیاز به اصلاح دارد. فعالان اقتصادی و تجار نسبت به برخی از ماده‌های لایحه تجارت ایراد گرفته‌اند و پیشنهاداتی هم برای اصلاح داده‌اند.

آصفری با بیان اینکه بررسی لایحه تجارت نیازمند تشکیل کمیسیون مشترک در مجلس است، گفت: بررسی لایحه تجارت نیاز به تشکیل کمیسیونی مشترک دارد که در آن نمایندگان کمیسیون اقتصادی، اجتماعی و حقوقی هم شرکت کنند. در مجلس گذشته لایحه مذکور فقط در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بررسی شده بود و همین موضوع زمینه ساز ایجاد مشکلاتی شده است.

وی در پایان تاکید کرد: لایحه تجارت باید در مسیر تسهیل فعالیت‌های تجاری و اقتصادی باشد ولی درحال حاضر باتوجه به ایراداتی که در آن وجود دارد، این موضوع برعکس شده است.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام