پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
تذکر آصفری در صحن علنی مجلس
هئیت رئیسه مجلس وظیفه دارد شأن و جایگاه مجلس را حفظ کند.
هئیت رئیسه مجلس وظیفه دارد شأن  و جایگاه مجلس را حفظ کند.

نماینده مردم اراک ،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت:رئیس کل بانک مرکزی پاسخی به نامه مجلس درباره تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی نداد.

به گزارش روابط عمومی دفتر محمد حسن آصفری ، به نقل از خبرگزاری  تسنیم،  نماینده مردم اراک  ،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲ آذر) قوه مقننه طی تذکری با استناد به بند ۲۲ آئین نامه داخلی مجلس، گفت:ما با توجه به مشکلات ارزی در کشور ۲ بار نامه‌ای را به شخص همتی رئیس کل بانک مرکزی ارسال کردیم و از وی خواستیم تا در بحث تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی کاملا شفاف اعلام کند که این ارز‌ها را به چه کسانی تحویل داده، چه کالا‌هایی وارد شده و کالا‌های وارد شده آیا مناسب مردم بوده و یا اینکه اصلا کالایی وارد شده است یا خیر.

وی با بیان اینکه همتی به هر دو نامه مجلس پاسخی نداد، ادامه داد: تنها یک آدم دست چندمی در بانک مرکزی پاسخ نامه مجلس را داده و اعلام کرده که این موارد به صورت شفاف در سامانه بانک مرکزی موجود است و به آن مراجعه کنید، اما طی این چند ماه این سامانه بارگذاری نشده و به روز نیست و تنها به ما می‌گویند از طریق سوال و استیضاح برای برخورد با این موضوع عمل کنید.


نماینده اراک در مجلس بیان کرد: هیئت رئیسه وظیفه دارد شأن و جایگاه مجلس را که مقام معظم رهبری و امام راحل بار‌ها فرمودند که مجلس در رأس امور است، حفظ کنند. اگر هیئت رئیسه اجازه داده بود که سوال از رئیس جمهور کلید خورده و آقای روحانی به صحن مجلس آمده و پاسخ نمایندگان را دهد امروز وزرا و مسئولان دولتی اینگونه پاسخ نامه‌های ما را نمی‌دادند.

عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس اضافه کرد: این حق نمایندگان است که بتوانند از رئیس جمهور در مجلس سوال خود را بپرسند و روحانی باید با حضور در مجلس به سوالاتی مانند معضل گرانی، تولید، معیشت و ... پاسخ دهد.

وی خطاب به هیات رئیسه تاکید کرد: هیئت رئیسه باید آئین نامه داخلی مجلس را رعایت کند و نباید در زمانی که نمایندگان خواهان پرسش از رئیس جمهور هستند از طریق لابی با روحانی این موضوع حل و فصل شود.

علی نیک زاد نایب رئیس مجلس که اداره جلسه را برعهده داشت در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: رئیس بانک مرکزی و یا در نهایت معاون پارلمانی وی باید پاسخ نامه نمایندگان مجلس را بدهد و نفر چندم در این موضوع نباید ورود کرده و پاسخ دهد بنابراین حرف شما به حق و درست است.

وی اظهارداشت: دیوان محاسبات در بحث تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی باید ورود کند و از آقایان پورابراهیمی و حاجی بابایی رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه می‌خواهیم که این سوال شما را که یک بحث ملی و مطالبه عمومی است را پیگیری کرده و از همتی بخواهند تا با حضور در کمیسیون به سوالات شما پاسخ دهند و در صورت عدم اقناع ما طور دیگری به موضوع ورود کنیم.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام