پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
تذکر آصفری در صحن علنی مجلس: هئیت رئیسه مجلس وظیفه دارد شأن و جایگاه مجلس را حفظ کند.
هئیت رئیسه مجلس وظیفه دارد شأن  و جایگاه مجلس را حفظ کند.

نماینده مردم اراک ،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت:رئیس کل بانک مرکزی پاسخی به نامه مجلس درباره تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی نداد.

به گزارش روابط عمومی دفتر محمد حسن آصفری ، به نقل از خبرگزاری  تسنیم،  نماینده مردم اراک  ،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲ آذر) قوه مقننه طی تذکری با استناد به بند ۲۲ آئین نامه داخلی مجلس، گفت:ما با توجه به مشکلات ارزی در کشور ۲ بار نامه‌ای را به شخص همتی رئیس کل بانک مرکزی ارسال کردیم و از وی خواستیم تا در بحث تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی کاملا شفاف اعلام کند که این ارز‌ها را به چه کسانی تحویل داده، چه کالا‌هایی وارد شده و کالا‌های وارد شده آیا مناسب مردم بوده و یا اینکه اصلا کالایی وارد شده است یا خیر.

وی با بیان اینکه همتی به هر دو نامه مجلس پاسخی نداد، ادامه داد: تنها یک آدم دست چندمی در بانک مرکزی پاسخ نامه مجلس را داده و اعلام کرده که این موارد به صورت شفاف در سامانه بانک مرکزی موجود است و به آن مراجعه کنید، اما طی این چند ماه این سامانه بارگذاری نشده و به روز نیست و تنها به ما می‌گویند از طریق سوال و استیضاح برای برخورد با این موضوع عمل کنید.


نماینده اراک در مجلس بیان کرد: هیئت رئیسه وظیفه دارد شأن و جایگاه مجلس را که مقام معظم رهبری و امام راحل بار‌ها فرمودند که مجلس در رأس امور است، حفظ کنند. اگر هیئت رئیسه اجازه داده بود که سوال از رئیس جمهور کلید خورده و آقای روحانی به صحن مجلس آمده و پاسخ نمایندگان را دهد امروز وزرا و مسئولان دولتی اینگونه پاسخ نامه‌های ما را نمی‌دادند.

عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس اضافه کرد: این حق نمایندگان است که بتوانند از رئیس جمهور در مجلس سوال خود را بپرسند و روحانی باید با حضور در مجلس به سوالاتی مانند معضل گرانی، تولید، معیشت و ... پاسخ دهد.

وی خطاب به هیات رئیسه تاکید کرد: هیئت رئیسه باید آئین نامه داخلی مجلس را رعایت کند و نباید در زمانی که نمایندگان خواهان پرسش از رئیس جمهور هستند از طریق لابی با روحانی این موضوع حل و فصل شود.

علی نیک زاد نایب رئیس مجلس که اداره جلسه را برعهده داشت در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: رئیس بانک مرکزی و یا در نهایت معاون پارلمانی وی باید پاسخ نامه نمایندگان مجلس را بدهد و نفر چندم در این موضوع نباید ورود کرده و پاسخ دهد بنابراین حرف شما به حق و درست است.

وی اظهارداشت: دیوان محاسبات در بحث تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی باید ورود کند و از آقایان پورابراهیمی و حاجی بابایی رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه می‌خواهیم که این سوال شما را که یک بحث ملی و مطالبه عمومی است را پیگیری کرده و از همتی بخواهند تا با حضور در کمیسیون به سوالات شما پاسخ دهند و در صورت عدم اقناع ما طور دیگری به موضوع ورود کنیم.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام