پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری: بسیاری از مشکلات صنایع استان داخلی است
بسیاری از مشکلات صنایع استان داخلی است

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب گفت: بسیاری از مشکلات صنایع استان مربوط به داخل استان و کشور است که با پیگیری مجدانه می‌توان مشکلات را حل و زمینه شکوفایی صنایع استان را فراهم کرد.


به گزارش روابط عمومی دفتر محمد حسن آصفری،نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس روز چهارشنبه ۲۳ مهر در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهارداشت: مشکلاتی که در حوزه بدنه دولت است از سوی استاندار محترم و مشکلات حوزه قانونگذاری هم از طرف نمایندگان پیگیری شود تا بتوانیم گام بلندی در راستای احیای صنایع برداریم.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تحقق جهش تولید آمادگی دارند که موانع پیش روی بخش صنعت را برطرف کنند.
محمدحسن آصفری افزود: برخی از مشکلات صنایع در پرداخت مالیات و تامین اجتماعی است که باید طبق قانون انجام شود و نمی‌توان خارج از قانون انتظار داشت.
وی اظهار داشت: برخی مشکلات و موانع پیشروی بخش صنعت نیز باید از طرف هیات دولت برطرف شود.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: صنایعی در استان وجود دارند که در صورت تامین مواد اولیه قفل تولید آنها باز و چرخش تولید در آنها آغاز می شود،  بنابراین باید مشکلات آنان در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف شود.
آصفری افزود: باید قانونگذاری و مصوبات هیات وزیران به طور شفاف مطرح تا خروجی مورد نظر، راه گشا باشد.
وی در ادامه اظهار داشت: امسال بودجه کشور ۴۵۰ هزار میلیارد تومان است که ۲۰۰ هزار میلیارد تومان مربوط به حقوق کارکنان و بخشی برای طرح های عمرانی پیش بینی شده است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ۲۸ درصد سهام آذرآب اراک مربوط به بانک کشاورزی است و با وجود آنکه هر روز به سرمایه‌اش اضافه می‌شود هیچ اقدامی برای رفع مشکلات این شرکت انجام نمی‌دهد.
وی ادامه داد: باید مصوبات ستاد تسهیل ضمانت اجرایی داشته باشد تا تولید کنندگان نسبت به نشست و مصوبات آن امیدوار باشند.
نماینده مردم اراک ،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان شد:استان مرکزی استان کارگری است و اگر نسبت به مشکلات این قشر بی توجه باشیم مشکلات را بیشتر می کند.
وی ادامه داد:با تحقیق در مورد فعالیت صنایع استان مشخص شد که مشکلات بسیاری از آنها داخلی است و یا در خود استان و یا رایزنی با دستگاه‌های ملی می توان این مشکلات را به حداقل رساند.
شایان ذکر است در این نشست مدیران عامل و نمایندگان شرکت های ماشین سازی ،هپکواراک،واگن پارس،آذرآب ،لجور و اکسیر پویان به ایراد سخنرانی و بیان مشکلات خود پرداختند.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام