پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری
مناطق آزاد به تهدیدی برای تولید داخلی تبدیل شده اند
مناطق آزاد به تهدیدی برای تولید داخلی تبدیل شده اند

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت:ایجاد مناطق آزاد علیرغم اینکه تهدیدی برای تولید ملی است، به وعده انتخاباتی نمایندگان مجلس تبدیل شده است.

به گزارش روابط عمومی دفترمحمد حسن آصفری، به نقل از خبرگزاری مهر،عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس  اظهار داشت: افزایش مناطق آزاد امروز متأسفانه به یک کار تبلیغاتی برای دولت و نمایندگان مجلس تبدیل شده است.

وی افزود: امروزه شاهد آن هستیم که مناطق آزاد از هدف اصلی خود که تسهیل امر صادرات بود فاصله گرفته‌اند و به مکانی جهت واردات تبدیل شده‌اند.

آصفری با بیان اینکه مناطق آزاد محلی برای افزایش واردات است، گفت: قرار بود در مناطق آزاد طوری عمل شود که صادرات در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و بخش‌های دیگر تسهیل شود ولی امروز شاهد آن هستیم که کالاهای بنجل از همین مناطق آزاد وارد کشور می‌شوند و یک مسابقه وارداتی در این مناطق صورت گرفته است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه امروز بخشی از آسیب‌های تولیدکننده‌های کشور از همین مناطق آزاد است و به تهدیدی برای تولید داخلی تبدیل شده اند، افزود: تعداد مناطق آزاد کشور چین با آن همه گستردگی، یک سوم مناطق آزاد ایران هم نمی‌شود. افزایش تعداد مناطق آزاد به تولیدکننده و به صادرکننده‌های کشور ما آسیب میزند.

آصفری تصریح کرد: طرحی را در مجلس ارائه دادیم که امیدواریم بعد از تعطیلات مورد رسیدگی قرار گیرد؛ براساس این طرح، مناطق آزاد به همان اندازه که کالا وارد می‌کنند، به همان اندازه باید صادرات کالا داشته باشند.

وی تاکید کرد: مخالفت شورای نگهبان با افزایش تعداد مناطق آزاد منطقی و درست است. افزایش مناطق آزاد جز منفعت تبلیغاتی برای نمایندگان مجلس هیچ خروجی‌ای ندارد.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام