پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری: اجازه ندهیم نام اربعین در سایه کرونا کمتر دیده شود/ عشق ورزی به اهل بیت(ع) صرفا زیارت نیست
 اجازه ندهیم نام اربعین در سایه کرونا کمتر دیده شود/ عشق ورزی به اهل بیت(ع) صرفا زیارت نیست

هر ساله با فرارسیدن اربعین حسینی(ع)، دوستداران اهل بیت(ع) رهسپار کربلا می‌شوند؛ اجتماع بزرگ اربعین دین و مذهب نمی‌شناسد و مردم را از هرگوشه جهان به سمت آن می‌کشاند؛ اما امسال شیوع ویروس کرونا باعث شده اربعین متفاوتی رقم بخورد؛ نماینده مردم اراک ،کمیجان و خنداب در مجلس در گفت و گو با خبرنگار شفقنا عنوان کرد نباید اجازه دهیم کرونا تاثیری در زنده نگه داشتن اربعین و عاشورا داشته باشد و هر خانه می‌تواند به «اربعین گاهی» برای عزاداران تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر محمد حسن آصفری ، به نقل از خبرنگار شفقنا ،نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در خصوص دستاورد اربعین حسینی(ع)، گفت: یکی از مهمترین اجتماعات بزرگ ملت های مسلمان دنیا، مراسم اربعین است این اجتماع سبب شد که بین جبهه مقاومت اتحاد و انسجام بیشتری ایجاد شود؛ حتی یکی از عوامل پیروزی جریان جبهه مقاومت، بر جبهه تکفیری داعش، مراسم اربعین بود. جریان تکفیری به حمایت رژیم صهیونیستی و آل سعود به دنبال این بودند که تمام اماکن متبرکه را در عراق نابود کنند.

نماینده مردم اراک ،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: برگزاری مراسم اربعین سبب شد که این جنایت صورت نگیرد. برگزاری مراسم اربعین نشان از اتحاد و همدلی بین ملت های مسلمان به ویژه جریان شیعه است .

آصفری با بیان اینکه نباید اجازه دهیم کرونا تاثیری در زنده نگه داشتن اربعین و عاشورا داشته باشد، گفت: با توجه به اینکه سلامت ملت های دنیا از اوجب واجبات است اما نبایستی اجازه دهیم کرونا باعث فراموش شدن شود؛ بنابراین باید اربعین را به گونه ای دیگر برگزار کرد و هر خانه می‌تواند به یک اربعین گاه تبدیل شود. چراکه هر چه داریم از اربعین و محرم و صفر است.

او با اشاره به نقش مردم در اجرای اربعین گفت: تا الان این دولت و مجلس نبودند که اربعین را احیاء کردند بنابراین هر چه به مردم واگذار شود اثرات و خروجی آن موثرتر و بهتر خواهد بود.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام