پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
با حضور محمد حسن آصفری برگزار شد
نشست صمیمانه روسای کانون‌های بازنشستگی و فعالان صنفی بازنشستگان استان مرکزی
نشست صمیمانه روسای کانون‌های بازنشستگی و فعالان صنفی بازنشستگان استان مرکزی

جلسه هماهنگی روسای کانون های بازنشستگی و فعالان صنفی بازنشستگان با حضور آصفری ، نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی و از موافقین همسان سازی حقوق بازنشستگان، مدیر صندوق بازنشستگی استان مرکزی، روسای کانون های بازنشستگی استان و برخی از فعالان صنفی بازنشستگان در خانه امید اراک برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، محمد حسن آصفری ، نایب رییس کمیسیون امور داخلی کشور با مدیر صندوق بازنشستگی استان مرکزی، روسای کانون های بازنشستگی استان و برخی از فعالان صنفی بازنشستگان در خانه امید اراک نشست صمیمانه ای داشت.مدیر صندوق بازنشستگی استان در این نشست که روز پنج شنبه هفتم دیماه برگزار شد، ضمن خوش آمدگویی به حضار از نقش موثر کانون ها، بازنشستگان و فعالان صنفی در جهت پیگیری مطالبات قانونی بازنشستگان قدردانی کرد.

صدیقه حسامی گفت: این فعالیت ها به نحوی بوده که در حال حاضر شاهد اضافه شدن و مصوب شدن موضوع متناسب سازی حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم توسعه هستیم و انتظار می رود در سال های آتی نیز با تخصیص منابع مالی مورد نیاز از سوی دولت شاهد اجرای آن برای بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری به نحو شایسته باشیم.ایشان سپس به ارائه گزارش مختصری از آمار و فعالیت ها و اقدامات انجام شده در مدیریت بازنشستگی استان مرکزی در ۹ ماهه سال جاری که در حوزه های مختلف پرداخت.

اسماعیل عبدی رئیس شورای کانون های بازنشستگی استان نیز در ادامه این نشست، ضمن قدردانی از زحمات ، تلاش ها و پیگیری هایمحمد حسن آصفری ، نماینده مردم اراک، برای پیگیری مشکلات بازنشستگان و همچنین طرح متناسب سازی، گفت: دولت باید برای برقراری عدالت و نظم در پرداخت ها و رفع تبعیض متناسب سازی و برخورداری از امکانات شاغلین در سال اول برنامه، حقوق و مزایای بازنشستگان را با رعایت ماده ۱۲۵ قانون خدمات کشوری اجرا کند.

در ادامه عقیلی رئیس کانون بازنشستگان وزارت کشور در خصوص همسان سازی اظهار داشت: این طرح از سال ۸۶ به طور مرتب مورد بحث بوده و مطرح می شده است و در دولت قبل هم به صورت نصفه و نیمه اجرا شده بود که خوشبختانه با پیگیری نمایندگان مجلس اکنون این طرح تصویب شده است.در این نشست، فعالان صنفی و بازنشستگان دستگاه های مختلف از جمله مخابرات، جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش ساوه به ابراز مشکلات و پیشنهادات خود در زمینه های مختلف بازنشستگی پرداخته و خواستار حل آن ها شدند.

در این نشست، «محمدحسن آصفری» نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز تصریح کرد: قانون در کشور باید به درستی عمل شود. مشکل ما این است که متاسفانه در بعضی از حوزه ها قانون به درستی عمل نمی شود و نظارتی هم که باید صورت بپذیرد انجام نمی شود که این موارد را باید مورد توجه قرار داد.وی افزود: در مورد بحث حقوق و دستمزد نیز متاسفانه در کشور ۱۷ نوع قرارداد کار و حقوق و دستمزد داریم که پرداخت می شود و این امر باعث بی عدالتی شده است.

آصفری گفت: در بحث بازنشستگی، فرآیند سنگینی را در مجلس پیگیری کردیم و ارتباطی که نمایندگان با بازنشستگان گرفتند، باعث شد در قانون هفتم توسعه، طرح همسان سازی به تصویب برسد.وی یادآور شد: پیشنهاد ما این بود که دولت از محل مولدسازی و فروش نفت بتواند اعتبارات این طرح را تامین نماید که امیدواریم بتوانیم پیگیر و شاهد انجام شدن آن باشیم.

آصفری افزود: در حوزه درمان هم در برنامه هفتم، دولت مکلف شده تا بیمه های پایه را تقویت نموده و برای بیمه تکمیلی هم هر دستگاه برای شاغل و بازنشستگان خود یک نوع قرارداد داشته باشد.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام