پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری مطرح کرد
فروش ارز تخصیص یافته به تامین کالاهای اساسی در بازار فردوسی
فروش ارز تخصیص یافته به تامین کالاهای اساسی در بازار فردوسی

نماینده مردم اراک در مجلس گفت: مطابق آمارهای رسمی فساد مالی در هیچ یک از دولت‌های پیشین به گرد دولت فعلی نمی‌رسد. طبق گزارش تفریغ بودجه سال 97 میزان 4.8 میلیارد دلار ارز به واردات کالاهای اساسی تخصیص یافت ولی کالایی وارد نشد و این ارز در بازار فردوسی به فروش رسید.

به گزارش روابط عمومی دفتر محمدحسن آصفری،نماینده مردم اراک ،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ، در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 مرداد  99) مجلس گفت: امروز ملت ایران به این مجلس امیدوار است. ما وظیفه داریم با کار و تلاش و بدون نگاه‌های حزبی و جناحی این امید مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به یاس و ناامیدی تبدیل نکنیم.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس انقلابی بایستی انقلابی بودن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از خود شروع کند، یعنی این که اولویت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به طرح‌ها و لوایحی بدهد که راهگشای مشکلات اقتصادی و معیشت مردم باشد. مردم از مجلس انتظار دارند که از دولت بپرسد چرا قیمت ارز ثابت نیست و چه کسانی از این نوسان قیمت‌ها سود می‌برند و نقش دولت در این افزایش قیمت‌ها چیست.

وی افزود: امروز انقلابی بودن مجلس در این است که از دولت در باره علت تعطیلی کارخانه‌ها و خیل عظیم چند میلیونی جوانان بیکار سؤال کند. دولت باید به مجلس در باره خصوصی‌سازی ویرانگر و غارتگرانه پاسخ دهد. امروز مردم از ما در باره حقوق‌های نجومی و املاک نجومی سؤال دارند که چه اقدامی برای بازگشت اموال به بیت‌المال انجام گرفته است.

آصفری خاطرنشان کرد: در راس امور بودن مجلس یعنی این که تعارف و مصلحت اندیشی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کنار بگذاریم. در راس امور بودن یک شعار نیست، بلکه یک تحلیل عمیق سیاسی از ساختار قدرت و کارکرد اجرایی نظام جمهوری اسلامی است. در راس امور بودن از ابعاد گوناگون قابل بررسی است اما آن بعدی که بیشتر قابل توجه قرار گرفته و بعضا عامل مشاجره‌های سیاسی شده است،‌ عبارت است از میزان قدرت مجلس و برخورداری این قوه از ابزارهای نظارتی مانند سؤال و استیضاح در راستای دفاع از حقوق مردم که اگر این گونه نباشد این مسؤولیت‌ها به عطسه بزی هم نمی‌ارزد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وظایف و مسؤولیت‌های مجلس با انفال و بی‌تحرکی سازگاری ندارد و جنس کار مجلس از نوع خلاقیت، ابتکار، نگاه بلندمدت و قابلیت رصد کردن آینده با قدرت پیشتازی و هموارسازی مسیر است. نگذارید مجلس دچار روزمرگی شود. روزمرگی یعنی فاقد چشم‌انداز برای آینده کشور. اگر می‌خواهیم پیشتاز و پیشرو باشیم باید تابع لوایح ارسالی از دولت نباشیم. قانون‌گذاری بر مبنای مطالعات علمی جزو ضروریت‌های مجلس است.

وی افزود: مردم از شعار خسته شده‌اند، برخلاف وعده‌های دولت کاهش بهت‌انگیز ارزش پول ملی، افزایش بی‌رویه قیمت‌ها و بی‌ثباتی اقتصادی آرامش و نشاط را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از جامعه ربوده است. مردم در مراجعات حضوری مشکلاتی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مطرح می‌کنند که زیبنده این ملت بزرگ نیست. با این دولت ناکارآمد و بی‌تدبیر، ما شرمنده این ملت نجیب هستیم.

آصفری خاطرنشان کرد: رئیس جمهور محترم! با گذشت 7 سال از دوره مسؤولیت خود همچنان از عبارت باید فلان شود استفاده می‌کنید. آقای رئیس جمهور! اولا مجری این بایدها شما هستید. شما توافق با غرب را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به هر قیمتی پذیرفتید و 7 سال تمام توان قوه مجریه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ وقف توافقی با کشورهای غربی کردید و حاصل آن بگو و بخندها، یک لگد ترامپ بر برجامی شد که فرجامش نه چرخ سانتریفیوژها چرخید و نه چرخ اقتصاد کشور.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای رئیس جمهور! به شما پیشنهاد می‌کنم که در سال آخر دولت‌تان سکوت کنید و فقط به کار بپردازید و از امید به بیگانگان دل بکنید و با استفاده از ظرفیت‌های داخلی برای حل معضلات اقتصادی کشور آستین همت بالا بزنید.

وی افزود: مطابق آمارهای رسمی فساد مالی در هیچ یک از دولت‌های پیشین به گرد این دولت نمی‌رسد. بر اساس گزارش تفریغ بودجه سال 97، 4.8 میلیارد دلار ارز دولتی برای کالاهای ضروری به اشخاصی داده شد و هیچ کالایی در ازای آن به کشور وارد نشد و این دلارها در بازار فردوسی با قیمت 22 هزار تومان به فروش رسید.

آصفری خاطرنشان کرد: امروز الزامات فوری کشور عبارت است از جهش تولید، رونق تولید، اشتغال جوانان، اصلاح و همسان‌سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان. برای بهبود وضع معیشت کشور باید تلاش کرد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای رئیس جمهور! مصوبه هیأت وزیران در واگذاری شرکت هپکو به سازمان تأمین اجتماعی برای حل مشکلات کارگران نبود، بلکه شما به دنبال بدهی خود به سازمان اجتماعی بودید و هپکو را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ قربانی این تصمیم کردید. شرکت‌های آذرآب و واگن پارس امروز نیاز به تنفس مصنوعی دارند. تا دیر نشده بحنبید تا مانند کارخانه هپکو به کما نروند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره  به دیگر مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف از مسؤولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام