پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
تبدیل منطقه کوه مودر اراک به منطقه گردشگری در دستور کار است
تبدیل منطقه کوه مودر اراک به منطقه گردشگری در دستور کار است

اراک - ایرنا - نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: تبدیل منطقه کوه مودر اراک به منطقه گردشگری در دستور کار اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی قرار دارد.

به گزارش ایرنا، «حسن آصفری» روز دوشنبه در آیین بازدید از کوه مودر اراک، افزود: منطقه کوه مودر این شهرستان از جمله مناطق خاطره انگیز برای مردم استان مرکزی است و تبدیل این منطقه به منطقه گردشگری باید به سرعت انجام شود.

وی ادامه داد: ۱۰ میلیارد ریال منابع مالی سال گذشته برای ایجاد جاده، انتقال تجهیزات و ساخت سازه‌های آبخیزداری و کاشت درخت به کوه مودر اراک اختصاص یافته که مبلغ اندکی بوده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تبدیل ۳۷۵ هکتار از منابع طبیعی خدادادی منطقه کوه مودر اراک به منطقه گردشگری برای مردم این شهرستان و استان مرکزی در دستور کار اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قرار دارد.

آصفری گفت: با تبدیل منطقه کوه مودر اراک به منطقه گردشگری، این منطقه به عنوان بام این شهر به محلی برای گذراندن اوقات فراغت مردم تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به وجود منابع آبی مناسب در منطقه کوه مودر اراک، ایجاد فضای سبز و کاشت درخت در این منطقه نقش موثری در کاهش آلودگی هوای شهر دارد.

استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه‌های منابع طبیعی تشکیل می‌دهند.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام