پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
غربی‌ها چاره‌ای جز مذاکره با ایران ندارند/ ما برای مذاکره آماده هستیم اما...
غربی‌ها چاره‌ای جز مذاکره با ایران ندارند/ ما برای مذاکره آماده هستیم اما...

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: امروز برای دنیا ثابت شده است که جمهوری اسلامی ایران اهل گفت و گو است اما قرار نیست ما، هم پشت دیوار مذاکره بمانیم و هم تحریم ها را بپذیریم.

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اظهارات طرف های غربی در خصوص مذاکرات برجام، بیان کرد: به دلیل اینکه تیم مذاکره کننده دولت قبل نتواستند آن‌طور که باید ضمانت های لازم را از طرف های اروپایی و غربی بگیرند شاهد بودیم که طرف های مقابل دبه کرده و به تعهدات خود عمل نکردند، این کوتاهی سبب شد تا برجام روی زمین بماند.

قانون مصوب مجلس طرف های غربی را به میز مذاکرات بازگرداند

وی در ادامه با بیان اینکه ما از ابتدا تاکید داشتیم اگر قرار است توافقی صورت گیرد باید برد برد باشد، اظهار کرد: مجلس نیز برای اینکه دولت بتواند مذاکرات را به نتیجه برساند، اقدام کرد اما متاسفانه چون ضمانت های لازم از طرف های مقابل گرفته نشده بود و طرف های مقابل نیز اقدامات متناظر پیش بینی شده را انجام ندادند، دیدیم که آمریکایی ها زیر میز مذاکرات زدند و به تعهدات خود عمل نکردند.

غربی ها بدون دلیل میز مذاکره را ترک کرده اند

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدام مجلس در قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها یک گام کارشناسی شده بود و سبب شد تا طرف مقابل مجددا پای میز مذاکره باز گردد، تصریح کرد: متاسفانه برخی از اقدامات نظیر آشوب ها و اغتشاشاتی که در برخی از شهرها رخ داد و با توجه به سناریویی که جریان های اپوزیسیون برانداز در خارج از کشور دنبال کردند، سبب شد تا طرف اروپایی و غربی فکر کنند که ملت ایران دست از انقلاب و نظام خود کشیده اند و مجددا میز مذاکره را بدون دلیل ترک کنند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی ادامه داد: امروز طرف مقابل باید متوجه شده باشد که چاره ای جز مذاکره با ایران ندارند و اقدامات تروریستی و قطعنامه های ضد حقوق بشری نمی تواند ایران را وادار به عقب نشینی از درخواست های خود در مذاکرات کند.

بهتر است طرف های مذاکره گول تحلیل های منافقان را نخورند

وی در ادامه تاکید کرد: ما از خواسته های به حق ملت ایران در مذاکرات کوتاه نخواهیم آمد و بهتر است که آمریکایی ها و اروپایی ها گول سازمان منافقین و تحلیل های غلط آنها را نخورند. غربی ها نباید گول جریاناتی مثل مسیح علی‌نژاد و رضا پهلوی را بخورند. غربی ها نباید با بیشتر کردن تحریم ها دیوار بی اعتمادی ملت ایران را بلندتر کنند. ما برای انجام مذاکره آماده هستیم اما اگر هم مذاکرات ادامه نیابد جمهوری اسلامی ایران معطل نخواهد ماند.

فعلا صبر کرده ایم اما...

آصفری افزود: قرار نیست ما، هم پشت دیوار مذاکره بمانیم و هم تحریم ها را بپذیریم. مطمئنا ما نیز در حوزه های هسته ای و امنیتی و تحریم های متقابل تصمیماتی اتخاذ خواهیم کرد. ما فعلا صبر کرده ایم، اگر مذاکرات به نتیجه نرسد مطمئنا ایران هم دست به اقدامات مقابله به مثل خواهد زد. امروز برای دنیا ثابت شده که ایران اهل گفت‌وگو است اما قرار نیست در مقابل این رویکرد سازنده جمهوری اسلامی ایران سلاح تحریم یا سلاح تهدید یا سلاح قطعنامه های ضد حقوق بشری باشد.

وی در پایان تاکید کرد:‌ اگر اروپایی ها و آمریکایی ها پای میز مذاکرات باز نگردند و به تعهدات خود عمل نکنند ما هم تصمیماتی خواهیم گرفت که قطعا به نفع آنها و تجارت اقتصادی آنها در منطقه نخواهد بود.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام