پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
بخشودگی‌های اخیر نشان داد آغوش نظام به روی همه ایرانیان گشوده است
بخشودگی‌های اخیر نشان داد آغوش نظام به روی همه ایرانیان گشوده است

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: فرمان عفو گسترده از سوی مقام معظم رهبری و ادامه مسیر از سوی ریاست جمهور نشان داد که آغوش نظام اسلامی به روی همه ایرانی‌هایی که اقدام تروریستی یا جنایتکارانه انجام نداده اند، باز است و این کشور متعلق به همه ایرانیان است.

محمد حسن آصفری در گفت وگو با ایسنا با اشاره به تاثیرات فرمان عفو گسترده مقام معظم رهبری و همچنین اعلام بخشودگی دانشجویان و هنرمندان از سوی رئیس جمهور بیان کرد: این افراد خطاکار جزئی از ملت ایران هستند و با توجه به توطئه دشمنان برای جذب این جوانان و سوء استفاده از آنان، مقام معظم رهبری اقدامی هوشمندانه و ارزشمند با اعلام دستور عفو گسترده انجام داد.

امیدواریم مسیر بخشودگی ها ادامه پیدا کند

وی در ادامه اظهار کرد: مقام معظم رهبری افرادی که در اغتشاشات اقداماتی انجام داده بودند که منجر به کشته شدن یا مجروح شدن کسی نشده بود مشمول عفو قرار دادند. در ادامه نیز رئیس جمهور روز گذشته اعلام کردند دانشجویان و هنرمندانی که در این ایام اقداماتی غیرقانونی انجام دادند مشمول بخشوده خواهند شد. امیدوار هستیم این بخشودگی ها ادامه پیدا کند و کسانی که در خارج از کشور بوده و علاقه‌مند هستند که به ایران بیایند و عملیات تروریستی یا اقدامات جنایتکارانه نیز انجام نداده اند مشمول عفو شوند.

جمهوری اسلامی با ایرانی‌های خارج از کشور هیچ مشکلی ندارد

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این افراد که علاقه‌مند به ایران هستند باید بتوانند به ایران آمده و زندگی کنند. ما معتقد هستیم که ایران متعلق به همه ایرانیان است. چه ایرانی های خارج از کشور و چه ایرانی ها داخل کشور باید بدانند که این کشو متعلق به آنان است به جز افرادی که دست به اقدامات تروریستی یا اقدامات براندازی می زنند. جمهوری اسلامی ایران با ایرانی هایی که خارج از کشور هستند نیز هیچ مشکلی ندارد. آغوش جمهوری اسلامی به روی همه ایرانیان باز است.

ادامه مسیر عفو رهبری نقش موثری در تقویت انسجام ملی دارد

وی در ادامه تاکید کرد: برخی ها خطاهایی را مرتکب شدند یا حرف هایی را زدند که امروز متوجه اشتباه خود شده اند. نباید فکر کنند اگر به ایران باز گردند مورد محاکمه قرار می گیرند. اگر اقدام تروریستی یا جنایتکارانه انجام نداده باشند قطعا از رافت نظام اسلامی می توانند برخوردار شوند. این اغتشاشات باعث شد مذاکراتی که داشت به توافق می رسید رها شده و آمریکایی ها فکر کنند که در ایران خبری هست. اما حضور مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن به دنیا ثابت کرد که ملت ایران پای انقلاب و نظام خود ایستاده اند. قطعا ادامه مسیر عفو رهبری توسط رئیس جمهور نقش موثری در اتحاد و انسجام اقشار مختلفو تقویت انسجام ملی خواهد داشت.

وی افزود: ایران متعلق به همه ایرانیان است اما اقداماتی که منجر به خدشه به وحدت ایرانیان شود از سوی ملت قابل پذیرش نیست.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام