پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
وزیر اقتصاد باید پاسخگوی تورم و نوسانات ارز باشد
وزیر اقتصاد باید پاسخگوی تورم و نوسانات ارز باشد

طراح استیضاح وزیر اقتصاد گفت: طرح استیضاح خاندوزی در مرحله جمع‌آوری امضا در مجلس است و بنده به طور جدی پیگیر این کار هستم.

محمدحسن آصفری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه بنده طراح استیضاح سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و امور دارایی هستم و این موضوع را به صورت جدی در مجلس پیگیری می‌کنم، اظهار داشت: طرح استیضاح وزیر اقتصاد در مرحله جمع‌آوری امضاست و پس از آن برای طی کردن روند قانونی تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس نمی‌توانند نسبت به گرانی‌های شدید بی تفاوت باشند، گفت: مردم از ما مطالبه می‌کنند که بر وضعیت اقتصادی کشور نظارت کنیم و بر این اساس ما پیگیر استیضاح خاندوزی هستیم.

نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تورم شدید و افسارگسیخته مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است. تسهیلاتی که بانک‌ها به مردم می‌دهند با سودهای هنگفت است و وزیر اقتصاد باید در این زمینه پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: افزایش شدید قیمت ارز و طلا و نوسانات در این بازارها، وضعیت نابسامان بازار بورس و عدم تحقق وعده‌های وزیر اقتصاد در جلسه رأی اعتماد از جمله محورهای این استیضاح است.

آصفری با بیان اینکه البته بخشی از سوالات ما مربوط به مسائل بانک مرکزی است، گفت: از آنجایی که وزیر اقتصاد عضو شورای پول و اعتبار است، باید درباره وضعیت اقتصادی کشور پاسخگو باشد.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام