پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
کمبود آمبولانس و پایگاه اورژانس در اراک، کمیجان و خنداب برطرف می شود
کمبود آمبولانس و پایگاه اورژانس در اراک، کمیجان و خنداب برطرف می شود

ایسنا/مرکزی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: کمبود آمبولانس و پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای در شهرستان‌های اراک، کمیجان و خنداب برطرف می‌شود.

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در نشستی با رئیس اورژانس کشور که با حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک و رییس اورژانس استان مرکزی تشکیل شد، مشکل کمبود و فرسودگی آمبولانس‌های اراک، کمیجان و خنداب، نیروی انسانی مورد نیاز و اعتبار لازم جهت تجهیز و راه اندازی پایگاه‌های خیرساز اورژانس ۱۱۵ استان بحث و تبادل نظر شد.

وی افزود: فرسودگی و نیاز به بازسازی برخی آمبولانس‌های حوزه انتخابیه و نیز تجهیز ۱۲ پایگاه اورژانس جاده‌ای خیرساز که فاقد آمبولانس هستند، مهمترین محور تشکیل این نشست بود تا با تجهیز و برخورداری پایگاه ها از آمبولانس مردم حوزه انتخابیه از خدمات لازم در حوزه امداد و نجات جاده‌ای برخوردار شوند.

او همچنین ایجاد پایگاه های جدید در برخی نقاط شهرهای اراک، کمیجان و خنداب را مطالبه دیگر از رئیس اورژانس کشور دانست و افزود: به دلیل فاصله طولانی برخی نقاط با مراکز شهرستان ها، ضرورت تسریع در امدادرسانی به مصدومین و سوانح جاده‌ای با ایجاد پایگاه های جدید اورژانس جاده‌ای وجود دارد.

این نماینده مردم در خانه ملت با اشاره به دستور رئیس اورژانس کشور مبتنی بر توافق درخصوص افزایش پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای در شهرستان‌های اراک، خنداب و کمیجان اظهار کرد: در این نشست مقرر شد تا پایان سال جاری تعدادی آمبولانس برای پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای در اراک، کمیجان و خنداب جهت ارائه خدمات مطلوب‌تر به مردم این شهرستان‌ها تامین شود و تعدادی آمبولانس نیز در سال آینده در اختیار پایگاه های اورژانس قرار گیرد.

وی با اشاره به قرار گرفتن استان مرکزی در کریدور اصلی راه های مواصلاتی کشور و حجم بالای تردد که منجر به وقوع سوانح ترافیکی می شود، بر ضرورت افزایش تعداد پایگاه های اورژانس و تجهیز آنها به آمبولانس و سایر نیازها تاکید کرد و افزود: در این نشست همچنین موضوع تجهیز پایگاه های اورژانس جاده‌ای خیرساز که با کمبود تجهیزات مواجه هستند مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد که تجهیز این پایگاه ها و نیز احداث پایگاه های جدید متناسب با نیاز هر شهرستانی در دستور کار قرار گیرد.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام