پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
انتقاد نماینده اراک؛
از نبود زیرساخت لازم برای گردشگری در استان مرکزی
 از نبود زیرساخت لازم برای گردشگری در استان مرکزی

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس گفت: زیرساخت لازم برای گردشگری در استان وجود ندارد.

به‌ گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، محمد حسن آصفری در حاشیه سفر وزیر میراث فرهنگی به استان در دیدار با نماینده ولی‌فقیه با اشاره به کم توجهی به آثار تاریخی و گردشگری استان مرکزی، اظهار داشت: استان مرکزی نسبت به موضوع صنایع دستی و گردشگری علی‌رغم پتانسیل‌هایی که دارد متاسفانه در دولت گذشته و فعلی مورد کم لطفی و کم توجهی قرار گرفته است‌.

وی افزود: ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه گردشگری استان وجود دارد که به آنها توجه نشده، اما می‌توان در راستای اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال سرمایه‌گذاری خوبی انجام شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تالاب میقان از دیگر ظرفیت‌های به شمار می‌رود که هیچ برنامه‌ای از سوی متولیان برای این ظرفیت برنامه‌ریزی نشده در حالی که می‌تواند ظرفیت و جاذبه گردشگری مناسبی برای استان باشد.

آصفری عنوان کرد: بازار اراک یکی دیگر از آثار تاریخی شهر اراک است که به جهت اختلاف بین اوقاف و میراث فرهنگی و بخش خصوصی مورد بی‌توجه‌ای قرار گرفته است، بنابراین نیاز است این مجموعه مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی ادامه داد: تالاب آق‌گل خنداب از دیگر آثار است که رها شده و برای امامزادگان 72 تن نیز برنامه خاصی  وجود ندارد، از طرفی شهرستان کمیجان با توجه به وجود روستای وفس که قدمت بالایی نیز دارد کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: زیرساخت لازم برای گردشگری در استان وجود ندارد،  فرودگاه اراک به سبب نزدیکی به تهران مورد استقبال نیست و مطالعات راه‌آهن اراک نیز برای دو خطه کردن انجام شده، اما چون همانند استان قم نفوذی نداشته‌ایم موفق به انجام این امر نشده‌ایم، در حالی که اگر زیرساخت‌های استان مورد توجه قرار گیرد ظرفیت‌های خوبی برای استان به شمار می‌رود.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام