پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
دانشگاه باید جریان‌ساز و مطالبه‌گر باشد
دانشگاه باید جریان‌ساز و مطالبه‌گر باشد

نایب رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: تحرک و فعالیت دانشگاه نباید تحت تاثیر جریان های خارج از دانشگاه باشد بلکه دانشجو باید به عنوان قشر مطالبه گر جامعه خود جریان ساز و مطالبه گر دغدغه های مردم باشد.

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت احیای تحرک و پویایی در دانشگاه ها و نقش دانشگاه در فضای سیاست داخلی کشور، بیان کرد: از نظر بنده امروز دانشگاه های کشور در حال دستیابی به پویایی هستند که می توان گفت شاهد رشد و پیشرفتی در حوزه های تاثیرگذار در مسائل سیاسی کشور هستیم. دانشجویان به عنوان قشر مطالبه گر و تاثیر گذار در پیگیری مطالبه مردم می توانند در حوزه های مختلف کشور از جمله مسائل کلان کشور موثر واقع شوند.

برخی جریان ها به دنبال سوءاستفاده از فضای دانشگاه هستند

وی در ادامه اظهار کرد: اما نکته حائز اهمیت این است که فعالیت های دانشگاهی نباید تحت تاثیر جریان های خارج از دانشگاه، احزاب و گروه های سیاسی باشد. دانشگاه باید خود جریان ساز و مطالبه گر باشد، این امر سبب می شود تا اعتماد مردم به فضای دانشگاه افزایش یابد و هم تاثیرگذاری خوبی در جامعه برجای گذارد. امروز برخی از جریانات بیرون از دانشگاه به دنبال آن هستند که از فضای دانشگاه برای تحقق اهداف و منافع سیاسی خود استفاده کنند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دانشگاه نباید اجازه دهد که جریان های بیرونی از محیط دانشگاه برای تحقق اهداف خود سوءاستفاده کند. این مداخلات می تواند تاثیر منفی در جریانات تاثیر گذار داخل دانشگاه داشته باشد. متاسفانه برخی از رفتارها که در این روزها از دانشگاه ها نشان داده شد حاکی از این است که بیرونی ها به دنبال سوء استفاده از محیط دانشگاه هستند.

پویایی محیط دانشگاه باید در مسیر حل مشکلات به کار گرفته شود

آصفری تاکید کرد: دانشگاه در طول تاریخ نقش موثری را ایفا کرده است، مطالبه امروز جامعه بیشتر در حوزه مسائل اقتصادی و فرهنگی است. اینکه برخی جریان ها در تلاش هستند تا با سوءاستفاده از فضای دانشگاه مسائل ضد فرهنگی و ضد دین در دانشگاه ترویج داده شود بسیار خطرناک است. امروز دغدغه جامعه مسائل اقتصادی است. مردم از محیط دانشگاه انتظار دارند که مطالبه دانشگاه از مسئولان دغدغه مردم باشد. دانشگاه آینده ساز کشور است و این انرژی و پویایی در دانشگاه باید در مسیر گره گشایی از مشکلات کشور صرف شود.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام