پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
افزایش ۱۰۰ درصدی حق اولاد در حقوق‌های جدید
 افزایش ۱۰۰ درصدی حق اولاد در حقوق‌های جدید

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: حق اولاد در افزایش حقوق‌های جدید کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری ۱۰۰ درصد افزایش یافت.

«محمد حسن آصفری» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: حق اولاد در افزایش حقوق های جدید شامل زنان کارمند دارای فرزند نیز می‌شود. 

وی بیان کرد: افزایش حقوق جدید شامل تمام کارکنان دولت، حقوق بگیران دولتی، بازنشستگان کشوری و لشکری است که در این راستا به حقوق هر فرد ۹ میلیون ریال + افزایش ۱۰۰ درصدی حق اولاد اضافه می شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعمال افزایش حقوق‌های جدید برای کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری از اول شهریورماه است.

آصفری اظهار داشت: در راستای این طرح، مستمری بگیران کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی تا ۳۰ درصد و حقوق رزمندگان (کم توان مالی) هم تا ۴۵ میلیون ریال اضافه می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین در راستای اجرای این طرح، سه هزار امتیاز نیز به کارمندان دولت برای پرداخت فوق العاده‌های ویژه در نظر گرفته شده که آیین‌نامه آن باید توسط دولت به زودی تدوین شود.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان و جمعیت یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفری دارای هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

به گزارش ایرنا، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان هر زمان که به تصویب مجلس و تأیید شورای نگهبان برسد، از اول شهریور محاسبه و اعمال می‌شود.

سیدمحمد حسینی روز یکشنبه درباره لایحه دو فوریت افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان گفت: با صراحت می‌توان گفت در طول ۴۳ سال گذشته، کم‌سابقه است که دولتی در میانه راه بخواهد افزایش حقوق دهد و چنین لایحه‌ای را به مجلس ارائه کند؛ چون دولت‌ها معمولاً در نیمه راه با کسری حقوق مواجه می‌شدند و متمم حقوق می‌دادند.

وی با اشاره به اینکه ما در این دولت به مرحله‌ای رسیده‌ایم که می‌توانیم افزایش حقوق داشته باشیم، افزود: هفته گذشته دو فوریت این لایحه در مجلس تصویب شد و امروز هم در صحن علنی مجلس تصویب کلیات آن در دستور کار است.

حسینی درباره اینکه آیا افزایش حقوق پس از تصویب اعمال می‌شود، تصریح کرد: افزایش حقوق هر زمان که لایحه تصویب شود و به تأیید شورای نگهبان برسد، محفوظ است و از اول شهریور ماه امسال محاسبه و اعمال می‌شود و کارکنان، بازنشستگان و قضات را در برمی‌گیرد؛ البته منوط به این است که نمایندگان سقف آن را تغییر ندهند.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام