پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
مجلس به‌دنبال ایجاد بستری قانونی برای شنیده شدن اعتراضات مردم است
مجلس به‌دنبال ایجاد بستری قانونی برای شنیده شدن اعتراضات مردم است

نایب رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: طرحی در کمیسیون در حال بررسی است که بستر مناسبی را ابرای شنیده شدن اعتراضات و نظرات مردم در خصوص موضوعات مختلف فراهم کرده و زمینه پاسخگو بودن مسئولان را نیز فراهم می کند.

محمدحسن آصفری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به صحبت های اخیر رئیس جمهور با مردم درباره ضرورت ایجاد بستر مناسب برای شنیدن اعتراضات مردمی در چهارچوب قانون، بیان کرد: طرحی مربوط به برگزاری تجمعات و اعتراضات در کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در حال بررسی است و تاکنون جلساتی با حضور وزیر کشور در خصوص این طرح برگزار شده است. بر اساس این طرح احزاب، اصناف، گروه های مختلف و مجموعه هایی که دارای شناسنامه هستند با درخواست از وزارت کشور می توانند تجمعات و اعتراضات قانونی برگزار کنند و از این طریق در چهارچوب قانون می توان نظرات موافق و مخالف را شنید.

وی اظهار کرد: این طرح دارای موادی است که در آن تاکید شده که باید امنیت اعتراضات و تجمعات تضمین شود و جلوگیری از تخریب اموال عمومی از جمله مسائلی است که در این طرح دیده شده است. اینکه مسیر تجمعات و محل تجمعات در کجا باشد نیز در این طرح دیده شده است.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با تصویب این قانون تجمعات و اعتراضات به صورت قانونمند برگزار و بستر مناسبی فراهم می شود. فراهم شدن این بستر کمک می کند تا مطالبات مردم در چهارچوب قانون دنبال شود و در ادامه مسئولان موظف به پاسخگویی به مطالبات مردم در حوزه های مختلف خواهند بود.

آصفری در پایان تاکید کرد: می‌توان گفت این گام مجلس یک حرکت در ایجاد بستری مناسب برای اعتراضات و جلوگیری از سوءاستفاده دشمنان از مطالبات مردم است و اقشار مختلف در چهارچوب قانون مطالبات خود را مطرح کرده و جلوی آسیب رساندن به اموال عمومی نیز گرفته خواهد شد.

انتهای پیام


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام