پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
واشنگتن در ۶ مذاکره نشان داد بدعهد است
واشنگتن در ۶ مذاکره نشان داد بدعهد است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد: در گذشته در موضوعات مختلف از جمله عراق، سوریه و برجام با آمریکا پای میز مذاکره نشسته ایم اما جز بدعهدی، بد اخلاقی و بی تعهدی از آمریکایی ها نتیجه ای نگرفته ایم.

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک و تاکید بر اینکه با آمریکا مذاکره مستقیم صورت نمی گیرد، گفت: این موضوع مربوط به الان نیست هر زمانی که قرار بود سفری به آمریکا داشته باشیم صحبت از مذاکرات رو در رو با آمریکایی ها بوده، حتی در دولت گذشته در سطح وزرای خارجه مذاکره ای انجام شده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس تاکید کرد:  از آنجایی که در گذشته از آمریکایی ها بی اعتمادی و بدعهدی دیده ایم لزومی نمی دانیم مذاکره ای انجام شود.

وی یادآور شد: در گذشته 6 بار در موضوعات مختلف از جمله عراق، سوریه و برجام با آمریکا پای میز مذاکره نشسته ایم اما جز بدعهدی، بد اخلاقی و بی تعهدی از آمریکایی ها نتیجه ای نگرفته ایم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه دولت و مردم ایران به آمریکایی ها اعتماد ندارند، اظهار داشت: لازمه انجام مذاکره مستقیم ایران و آمریکا، اثبات صداقت از سوی کاخ سفید است، باید اموال بلوکه شده ایران را آزاد کنند و دست از تحریم های یکجانبه، تحریم دارو و مواد غذایی دست بردارند. آمریکایی ها زیر میز توافق برجام زده اند چطور می توان با چنین روحیه ای وارد مذاکره مجدد شد.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: ایران ترسی از مذاکره با آمریکا ندارد، ما دارای تمدن هزار ساله هستیم و اهل گفتگو و گفتمان هستیم، با این حال اعتقاد داریم باید دو طرف مذاکره به تعهدات خود پایبند باشند./


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام