پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
پروژه همچنان نیمه‌کاره مسکن جانبازان استان مرکزی و وعده ای که ۲۰ ساله شد
پروژه همچنان نیمه‌کاره مسکن جانبازان استان مرکزی و وعده ای که ۲۰ ساله شد

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات پروژه مسکن جانبازان استان مرکزی گفت: موضوع خودروی جانبازان نزدیک به ۲۰ سال است که در حد وعده باقی مانده است.

محمدحسن آصفری روز پنجشنبه ۷ مهر در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان مرکزی اظهار کرد: پروژه مسکن ۲۶۴ واحدی جانبازان در استان مرکزی حدود ۱۲ سال است که آغاز شده این در حالیست که خیلی از پروژه های بعد از این پروژه افتتاح شده اند، اما این پروژه هنوز با پیشرفت بیش از ۸۰ درصد درگیر مشکلات است.

وی افزود: در خصوص این پروژه جلسه ای با وزیر دفاع داشتیم و توانستیم در مجموع ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای مطالبات پیمانکار و... دریافت کنیم لذا انتظار است این پروژه در اسرع وقت تعیین تکلیف شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در خصوص جانبازان زیر ۲۵ درصد ادامه داد: متاسفانه این گروه،  از خدمات لازم برخوردار نیستند و تقاضای رسیدگی به این مهم وجود دارد و مجلس نیز آماده همکاری در این خصوص است. با توجه به اینکه قرار است برنامه هفتم در دولت تصویب شود انتظار می رود که در این برنامه در بخش بودجه سنواتی، به جانبازان زیر ۲۵ درصد توجه شود.

آصفری ادامه داد: موضوع خودروی جانبازان نزدیک به ۲۰ سال است که در حد وعده مانده و می طلبد به این مهم نیز توجه ویژه شود و در صورت نیاز به کمک و همکاری، مجلس آمادگی لازم را دارد.

وی با بیان اینکه گلزار شهدا زیارتگاه مردم است گفت: ساماندهی به این گلزار نیز ضروری است و باید با یک توافق مشکل این گلزار رفع شود و شرمنده خانواده شهدا نشویم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: تبدیل وضعیت جانبازان و ایثارگران هنوز در برخی دستگاه ها  انجام نشده که ساماندهی این موضوع نیز باید مورد توجه ویژه باشد.

آصفری اشتغال فرزندان ایثارگر را یک دغدغه دیگر برای این جامعه برشمرد و بر رسیدگی و توجه به ماده ۳۸ قانون ایثارگران تاکید کرد.

مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران استان مرکزی،رضا ربیعی نیز گفت: در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بحث یادواره ها مشارکت فعال و ویژه ای صورت گرفته و اکثر ادارات و دستگاه ها به ویژه پایگاه ها و مساجد و ... همکاری ویژه ای در این خصوص داشتند.

وی افزود: در ۶ ماه گذشته ۱۰۷ یادواره برگزار شده همچنین در قالب برگزاری سفرهای زیارتی و سیاحتی ۱۲۵۰ نفر به اردوی دانش آموزی یک روزه و ۸۰ نفر به سفر زیارتی مشهد مقدس اعزام شده اند.

مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران استان مرکزی تصریح کرد: در حوزه تولید و پخش فیلم نیز همکاری خوبی با صدا و سیما در این راستا صورت گرفته و به همین  منظوز ۳۰۰ دقیقه فیلم و ۸ تیزر تبلیغاتی و ۱۰ موشن گرافی تهیه شده است.

ربیعی با تاکید بر حضور فعال در فضای مجازی تصریح کرد: در حوزه هنر و تئاتر، ۱۲۳ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال و ۲ گروه سرود سازماندهی و ساماندهی شدند و ۱۰ سرود در حوزه ایثار و شهادت طراحی شده است.

وی در خصوص اقدامات در حوزه سلامت بیان کرد: در حوزه سلامت نیز ارائه خدمات درمانی برای ۳۵۰۰ نفر از والدین شهدا و ایثارگران، انجام پایش سلامت جانبازان برای ۱۹۰ مجروح شیمیایی، شرکت ۷۷۵ نفر در کمیسیون پزشکی و ارائه خدمات بیمه تکمیلی به ۴۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان در استان از اقدامات در این حوزه بوده است.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام