پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی خواستار افزایش سهمیه گاز نیروگاه شازند شد
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی خواستار افزایش سهمیه گاز نیروگاه شازند شد

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای به معاون امور حقوقی و مجلس وزارت نفت، خواستار افزایش سهمیه گاز نیروگاه شازند شد.

محمد حسن آصفری در این نامه که نسخه ای از آن روز دوشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آورده است: شرایط استفاده از مازوت در نیروگاه حرارتی شازند به دلیل قرار گرفتن آن در جهت بادهای غالب به سمت شهر اراک و انتقال کل آلودگی به داخل این کلانشهر است که باید اهم سیاست گذاری ها در این خصوص مد نظر قرار گیرد.

در بخش دیگری از این نامه به معاونت امور حقوقی و مجلس وزارت نفت گفته شده است: طبق اعلام رسمی سازمان محیط زیست در سال ۱۴۰۰، شهر اراک سومین شهر آلوده کشور و در سال جاری نیز تاکنون به عنوان دومین شهر آلوده کشور معرفی شده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای ادامه داد: در سال ۱۴۰۰، شهر اراک تنها شهر کشور بود که با ۱۴ روز آلودگی حاصل از آلاینده خطرناک دی اکسید گوگرد معرفی داشته است.

آصفری در این نامه گفته است: تاثیرپذیری شهر اراک از آلاینده های حاصل از نیروگاه در بین سایر کلانشهرهای کشور رتبه اول را دارد و میزان مصرف مازوت در نیروگاه حرارتی شازند در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۴۸۰ میلیون لیتر بوده که در هیچ یک از کلانشهرهای کشور که آلودگی دارند هم مشاهده نشده است.

وی از معاون امور حقوقی و مجلس وزارت نفت خواسته است: با توجه به مراتب فوق نسبت به توزیع مازوت و گاز با در نظر گرفتن تاثیرپذیری شهرها متاثر از آلودگی نیروگاهی، عدالت در نظر گرفته شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزوده است: به طور مثال می توان نیروگاه های شهر تهران و اصفهان را معرفی کرد که نسبت به نیروگاه شازند به مراتب از سهمیه کمتر مازوت و گاز بیشتر همیشه منتفع بوده‌اند..

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۷۶ روز ناسالم در کارنامه خود به ثبت رسانده است.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام