پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
ایران آماده رایزنی برای حل مناقشه اوکراین و روسیه است
ایران آماده رایزنی برای حل مناقشه اوکراین و روسیه است

نماینده مردم اراک،کمیجانو خنداب در مجلس تاکید کرد: ایران از ابتدا در برابر جنگ روسیه و اوکراین موضع بی طرفانه گرفت با این حال اعتقاد داریم با جنگ نمی توان مسائل کشورها را حل کرد بلکه حل مسائل و مناقشات با مذاکره و گفت‌وگو ممکن است.

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دعوت وزیر خارجه اوکراین از امیرعبداللهیان برای سفر به کی یف، گفت: اعتقاد داریم جنگ اوکراین توطئه غربی ها علیه اوکراین است منافع غربی ها در ایجاد اختلاف در کشورهای منطقه است از این رو انتظار می رود اوکراینی ها متوجه باشند خوابی که غربی ها برای آنها و سایر کشورهای منطقه دیده اند صرفا برای منافع خودشان است.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس ادامه داد: جمهوری اسلامی همواره خواهان آرامش و ثبات در کشورهای منطقه است، از این رو برای دستیابی به این هدف تلاش می کنیم بنابراین وزارت خارجه باید پیشنهاد اوکراین برای سفر به این کشور را بپذیرد.

وی تاکید کرد: ایران از ابتدا در برابر جنگ روسیه و اوکراین موضع بی طرفانه گرفت با این حال اعتقاد داریم با جنگ نمی توان مسائل کشورها را حل کرد بلکه حل مسائل و مناقشات با مذاکره و گفت‌وگو ممکن است.

این نماینده مجلس بیان کرد: مطمئنا جمهوری اسلامی حاضر است هر نقشی در این زمینه ایفا و رایزنی ها انجام دهد تا هر چه زودتر آرامش در منطقه ایجاد شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: اوکراین باید متوجه باشد  پوست خربزه ای که زیر پای آنها انداخته شده در جهت منافع غرب بوده نه منافع مردم اوکراین. به هر حال ایران برای ایجاد آرامش در منطقه آماده ارائه هر گونه کمک و رایزنی هستیم./


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام