پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
عربستان در جایگاهی نیست که در مذاکرات برجامی اعمال نظر کند
عربستان در جایگاهی نیست که در مذاکرات برجامی اعمال نظر کند

نماینده مردم اراک ،کمیجان و خنداب در مجلس تاکید کرد: سعودی ها به جای خودنمایی کردن و تلاش برای پیدا کردن جایگاهی در بحث های بین الملل مشکلات خود را برطرف کند.

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیر خارجه عربستان گفت: عربستان در جایگاهی نیست که درباره مذاکرات احیای برجام با طرف غربی گفت‌وگو کند سعودی ها باید به مسائل داخلی خود بپردازد امروز عربستان صرفا با سیستم پلیسی، بگیر و ببند و زندانی کردن دولت و حکومت خود را حفظ می کند. سعودی ها به جای خودنمایی کردن و تلاش برای پیدا کردن جایگاهی در بحث های بین الملل مشکلات خود را برطرف کند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس تاکید کرد: ریاض در جایگاهی نیست که بخواهد درباره فعالیت و اقدامات جمهوری اسلامی نظر بدهد و اعمال نظر کند. به نظر می رسد هدف بورل از دیدار با مقامات سعودی این است که حداقل جلوی پول پاشی عربستان سعودی که با قصد بهم زدن توافق بین ایران و گروه 1+4 صورت می گیرد، را بگیرد.

وی بیان کرد: سعودی ها با پول پاشی می خواهد اعمال نظر کنند و غیر از پول خرج کردن عرضه ای ندارد. بورل در تلاش است مانع تراشی عربستان از طریق خرج کردن پول برای آمریکا و قدرت های جهانی را خنثی کند. مسئول سیاست گذاری اتحادیه اروپا به خوبی می داند عربستان نقش و جایگاهی در تصمیمات کشورهای گروه 1+4 ندارد و نمی تواند با پول پاشی و خرید خرواری تسلیحات به غربی ها خوش خدمتی کند تا به واسطه آن مانع  سرعت بخشیدن به مذاکرات شود.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اظهار داشت: قدرت های بزرگ از عربستان به عنوان گاو شیرده استفاده می کنند، ضمن اینکه پول سعودی ها را می گیرند اجازه نمی دهند نظرات ریاض تاثیری در روند مذاکرات احیای برجام داشته باشد./


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام