پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
اکنون بحث استیضاح وزرا مطرح نیست؛ مجلس منتظر است ، خروجی اصلاحات اقتصادی را ببیند
 اکنون بحث استیضاح وزرا مطرح نیست؛ مجلس منتظر است ، خروجی اصلاحات اقتصادی را ببیند

آصفری گفت : کالاهای اساسی در دسترس است؛ اما گران است که متاسفانه گلایه‌مندی مردم را به دنبال دارد.

 نماینده مردم اراک ،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: کالاهای اساسی در دسترس است؛ اما گران است که متاسفانه گلایه‌مندی مردم را به دنبال دارد. دولت علاقه دارد به مردم یارانه بدهد؛ اما این یارانه نباید به صورت باشد که ۲۰۰ تومان از جیب مردم برداشته شود و ۲۰ تومان در جیب مردم گذاشته شود؛ باید اقدامی صورت بگیرد که طبقات آسیب‌پذیر ما که مشکل معیشتی دارند اوضاع بهتری داشته باشند.

وی افزود: امروز مردم منتظرند تا ببینند اصلاحات جدید چه تاثیری در حوزه معیشتی آنان دارد. البته برای جواب خیلی زود است. اما در حال حاضر با توجه به گرانی کالاها در جامعه مردم از تصمیمات جدید راضی نیستند؛ اینکه به آنان بگوییم ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان به شما داده‌ایم اما به جای ۴ قلم ۵۰ قلم جنس گران شد که این قابل قبول نیست.

یارانه باید به همه‌ی مردم داده شود

وی ادامه داد: در بحث دیگر ما معتقدیم یارانه باید به همه‌ی مردم داده شود و تنها به چند دهک تعلق نمی‌گیرد بلکه متعلق به همه ی مردم است. حال اگر دولت تصمیم دارد به اقشار آسیب‌پذیرتر بیشتر کمک کند می‌تواند خارج از یارانه‌ها کمک کند؛ اما اگر بخواهیم بخشی از مردم را حذف کنیم نه مجلس چنین اجازه‌ای را نمی دهد و نه به صلاح جامعه است. علاقه‌مند هستیم دولت به اصلاح این موضوع و پرداخت یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ تومان به عموم مردم اقدام کند چرا که از این طریق حامل‌های انرژی را افزایش دادیم و مردم آن را پرداخت می‌کنند به طبع باید از یارانه‌ای که از این بخش به دست دولت میرسد به تمام مردم داده شود.با برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی دولت انشاالله این برنامه موفق خواهد بود

آصفری در خصوص حذف ارز ترجیحی گفت: مطمئنا این اقدام رییس جمهور جلوی کسانی که از ارز ۴۲۰۰ تومانی به نفع جیب خود استفاده می کردند را می‌گیرد. اما در مقابل اگر این طرح به درستی پیش نرود و ما در جهت تامین کالاهای اساسی قدمی برنداریم امکان دارد جواب عکس دهد. من اعتقاد دارم با برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی دولت انشاالله این برنامه موفق خواهد بود.امروز بحث استیضاح وزرا مطرح نیست

نماینده مردم اراک افزود: امروز بحث استیضاح وزرا مطرح نیست؛ چرا که مجلس منتظر است ببیند خروجی اصلاحات اقتصادی چگونه است.

 


برجام در بسیاری از حوزه‌های اقتصادی ما گره خورده است

این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در باب تاثیر برجام در اقتصاد کشور، گفت: برجام در بسیاری از حوزه‌های اقتصادی ما گره خورده است؛ امروز وقتی نفت‌مان را می‌فروشیم و نمی‌توانیم ارز را وارد کشور کنیم بالطبع خیلی از پروژه‌های اقتصادی و عمرانی بر زمین می‌ماند. دولت و هیات وزیران باید طوری تصمیم بگیرند که خنثی کردن تاثیرات تحریم‌ها را در جامعه شاهد باشیم.

 


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام