پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
غربی‌ها موضوعات مختلفی را در مذاکرات دنبال می‌کنند/ عقب نشینی ایران به مصلحت مردم نیست
غربی‌ها موضوعات مختلفی را در مذاکرات دنبال می‌کنند/ عقب نشینی ایران به مصلحت مردم نیست

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی؛ با اشاره به اینکه خواسته غربی‌ها و آمریکا محدود به یک موضوع خاص نیست و آنها مدام موضوعات و موارد مختلفی را دنبال می‌کنند، گفت: آنها به جای رفت‌وآمد برای اقناع جمهوری اسلامی ایران باید به تعهدات خود عمل کنند، عقب نشینی ایران به مصلحت مردم نیست.

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تاثیر رفت و آمد غربی‌ها به ایران بر مواضع جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات برجام، گفت: متاسفانه در دولت قبل چنان با برجام کشور را به بن بست بردند که خروج از این بن بست مشکل است، اعتماد بیش از حد به طرف غربی سبب شد امروز آنها زیر میز بزنند و متعهد به وعده‌ها و تعهدات خود نباشند. آنها سبب شدند تا امروز مذاکرات سخت شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: قانون اقدام راهبردی مجلس، فعالیت‌های هسته‌ای و تولید اورانیوم سبب شد تا غربی‌ها و آمریکا مجدد پای میز مذاکره بیایند، متاسفانه غربی‌ها به وعده‌های حدقلی خود در برجام هم پایبند نیستند لذا به جای رفت‌وآمد برای اقناع جمهوری اسلامی ایران باید به تعهدات خود عمل کنند.

وی در ادامه یادآور شد: عقب نشینی بیش از حد جمهوری اسلامی ایران در دولت قبل سبب شد تا آنها خواسته‌های بیشتری را مطرح کنند. خواسته‌های آمریکا و غربی‌ها در یک مجموعه گنجانده نمی‌شود، ایران همیشه اعلام کرده که حاضر به همکاری است اما غربی‌ها نباید موضوعات جدید مطرح کنند.

آصفری افزود: خواسته غربی‌ها و آمریکا محدود به یک موضوع خاص نیست و آنها مدام موضوعات و موارد مختلفی را دنبال می‌کنند. از این رو ایران لاجرم باید محکم پای خواسته‌های خود بماند. غربی‌ها نشان دادند که قابل اعتماد نیستند و ما ناچاریم به طور دقیق ضمانت‌های لازم را بگیریم و از طرف دیگر آنها را ملزم به اجرای تعهدات کنیم.

نماینده مردم اراک، خداب و کمیجان در مجلس یازدهم همچنین تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از مواضع اصولی و راهبردی خود عقب نشینی نخواهد کرد زیرا به نفع مردم و مصلحت جمهوری اسلامی نیست./


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام