پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
پل سنجان اراک آثار باستانی شده است/عدم ارسال نقشه طرح 24 متری به شورای عالی شهرسازی
پل سنجان اراک آثار باستانی شده است/عدم ارسال نقشه طرح 24 متری به شورای عالی شهرسازی

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پل سنجان پس از کلنگ زنی که 12 سال پیش صورت گرفت اما همچنان نیمه کاره مانده است گفت: پل سنجان تبدیل به آثار باستانی شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک محمدحسن آصفری بعد از ظهر امروز در نشست شورای مسکن استان مرکزی با حضور وزیر راه اظهار کرد: شروع عملیات اجرایی ساخت واحدهای مسکونی طرح جهش تولید مسکن در استان نشان از عزم دولت به منظور رفع مشکلات این حوزه بوده که قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه طرح تفضیلی اراک اجرا نشد و این کار باعث قفل شدن شهر شده است افزود: باید نظارت کافی و جدی در تصویب نقشه های مهندسی در طرح های جامع و تفضیلی باشد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس بیان داشت: پروژه ۵۸ متری شهری اراک ملغی شد و گویا قرار است طرح ۲۴ متری نیز که پس از لغو ۵۸ متری مصوب شده بود هم اجرا نشود؛ معاونین وزیر راه در اراک حضور پیدا کردند اما خروجی صورت نگرفته و به نظر می‌آید که قاشق خالی در دهان ما گذاشتند.

آصفری با انتقاد از طرح های نیمه تمام در استان مرکزی بیان کرد: بیش از ۱۵ سال است که طرح کنارگذر شمالی اراک نیز نیمه کاره مانده، این در حالی است که روزانه حدود ۵۰ هزار خودرو در این مسیر در رفت و آمد هستند که باعث آلودگی هوای اراک نیز می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت بالای مسکن در اراک بیداد می کند افزود: نرخ برخی از واحدهای مسکونی در اراک با نقاط بالای شهر تهران یکی است، با ادامه این روند کارمندی که ماهانه ۶ میلیون حقوق بگیرد باید ۵۰ سال کار کند تا شاید یک واحد بخرد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس با بیان اینکه ۸ هزار واحد مسکن در طرح جهش تولید مسکن ساخته می شود تصریح کرد: این در حالی است که در این حدود ۲۰ هزار نفر ثبت نام کرده بودند و این نشان می دهد که برای سال های آینده بازهم به مسکن نیاز داریم و باید از الان فکری برای آن شود.

آصفری با بیان اینکه پل سنجان پس از کلنگ‌زنی که ۱۲ سال پیش صورت گرفت اما همچنان نیمه کاره مانده است گفت: پل سنجان تبدیل به آثار باستانی شده است.

وی همچنین خواستار رسیدگی به مشکلات بافت های فرسوده شهر، جاده های ارتباطی کمیجان، میلاجرد، آهنگران، قره چای خنداب قطار سریع السیر اراک-قم-اصفهان، ایجاد خط پرواز اراک به مشهد، الحاق مناطق ولی اباد، رسول آباد و قنات ناصری و همچنین زعفرانیه به محدوده شهری و... شد و در خصوص فرودگاه اراک نیز گفت: فرودگاه اراک چندین بار افتتاح شد اما یک پرواز هم در آن انجام نمی‌شود.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام