پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
ضرورت بهره‌گیری از سازوکارهای حقوق بشری برای پیگیری قضایی ترور شهید سلیمانی
ضرورت بهره‌گیری از سازوکارهای حقوق بشری برای پیگیری قضایی ترور شهید سلیمانی

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: همکاری اطلاعاتی کمیته تحقیق مشترک رسیدگی به ترور شهید سلیمانی میان ایران و عراق می تواند سبب تسریع در پیگیری حقوقی و قضایی عاملان و مسببان این جنایت شود.

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ‌ملت، در رابطه با آغاز دور سوم نشست کمیته تحقیق مشترک رسیدگی به ترور شهید سلیمانی، گفت: پیگیری حقوقی و قضایی اقدام جنایتکارانه ایالات متحده در ترور شهید سلیمانی و همراهانش خواسته تمام ملت ایران و جبهه مقاومت است.

نماینده مردم اراک و کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه میان دستگاه های سیاسی، امنیتی و اطلاعاتی ایران و عراق همکاری های مستمر و مشترک انجام شود تا عوامل ترور یاد شده مشخص شوند، اظهار کرد: در واقع باید ابعاد مختلف این اقدام جنایتکارانه برای افکار عمومی دنیا شفاف شود تا همگان بدانند ترامپ و سیاستمداران کاخ سفید چطور حقوق بشر را زیر پا گذاشته اند.

وی با یادآوری اینکه حدود دو سال از جنایت تروریستی شهید سلیمانی، شهید ابومهدی‌المهندس و همراهانشان در عراق سپری می شود، ادامه داد: بر این اساس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه باید تلاش کند هر چه سریع تر کیفرخواست این مهم تهیه و ارائه شود تا در محاکم داخلی و بین المللی مورد بررسی و رسیدگی قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: به عبارتی باید تلاش شود با بهره گیری از ساز و کارهای بین‌المللی و حقوق بشری، عاملان و مسببان این جنایت تحت پیگرد قضایی قرار بگیرند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم وزارت امور خارجه کشورمان نیز در کنار ستاد حقوق بشر قوه قضائیه قرار بگیرد تا امور سریع تر پیگیری شود./


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام